Info kodulehe ülaservas

Oleme avatud E-R 10.00-18.00

Kuna päeva jooksul on vaja külastada kliente ja ladu ning vahel selleks ajaks salong sulgeda, palume helistada ette 517 0239 (Andres), et saaksime teid privaatselt teenindada.

Luksuslikult nahkjas muster taaskasutatud materjalist

Kategooria:

Postitatud : 19.05.2015

Asudes tegelema sisedisaini või renoveerimisega, kerkib tihtipeale küsimus, millega katta oma põrand. Projekti teostajal ei tule kindlasti esimesena pähe mõte langetada valik nahkse materjali kasuks.
Nahkpõrandad olid populaarsed ja leidsid laialdast kasutust renessanssist kuni Kuningas Henry VIII valitsemisajani. Hästi unustatud vana hakkab ka täna pead tõstma ja see on pannud erinevaid tootjaid aktiivsemalt turule sisenema.
Esmalt on inimesed sellest materjalist kuuldes umbusklikud ning murelikud, ent kuluvus- ja kestvustestides edestab see materjal linoleumi.
Nahkpõrand ei kaota ajas oma väärtust- heaks näiteks nahkpõranda kestvusest on Inglismaal Somersetis asuv talumaja, kus on selline põrand kasutusel olnud aastast 1969. Sellel põrandal on üle 40 aasta liikunud lapsed, kassid ja koerad.

Sisekujundajad üle maailma on seisukohal, et mida rohkem naha pealmine kiht kulub, seda isikupärasem on tema ilme. Samuti võib sellele julgelt paigaldada massiivseid mööbliesemeid. Neid hiljem nihutades, omandab põrand esialgse ilme ja mööbel oleks kui alati olnud oma uues kohas.
Kasutusaja pikendamiseks soovitavad tootjad siiski kasutada kas vaha või lakki, millega töödelda naha palmist kihti ja seda iga 3-4 aasta järel.

Oma loomuliku ja loodusliku oleku tõttu sobib nahk suurepäraselt inimestele, kes kannatavad allergiate all. Lisaks on nahkpõrand mürasummutava toimega ning palja jala all astudes mugav ja soe.
Nahkpõrandad on valmistatud üldjuhul veisenahast ja nahatööstuse jääkidest.
Nahkpõrandad on sobilikud katmaks põrandaküttega põrandaid, sest temperatuuri kõikumine ei pane teda „mängima“ nagu puitpõrandat.
Puhastamiseks ei vaja nahkne põrand kangeid keemilisi vahendeid, piisab vaid seebilahusega pesemisest.

Hoolimata kõigist headest omadustest on tootjad soovitanud seda mitte kasutada suure niiskusega ruumides nagu vannituba ja saunaruumid, sest seal võib nahk hakata „lokkima“ ja kaotada oma esialgse hea välimuse.

Tootjate poolt pakutaast värvi- ja mustriküllusest leiab igaüks endale kindlasti sobiva lahenduse, mis kannaks isikupärast stiilitunnetust ja pakuks rõõmu ruumi kasutajatele pikaks ajaks.
Meie valikusse kuuluvad GRANORTE ja VELEDO nahkpõrandad ning nahksed seinakattematerjalid.
Näidistega saab tutvuda meie salongis Põrrand & Zein Tartu mnt 84a, Tallinn. Salong on avatud E-R 10.00-18.00, tel. 602 5325, GSM 50 57 666

Kiirkontaktid all servas

Multi-Projekt Sisustuse OÜ | Järve 2, Tallinn 11314; Telefon: 517 0239, 505 7666, E-mail: multiprojekt@neti.ee